Pensjonat Zagroda Śledziowa

Nasz pensjonat położony jest w zaciszu Krainy w Kratę, w wiosce Starkowo. Dom został wybudowany w 1902r i w 80% oparty jest o oryginalne elementy, bądź tez pozyskane od okolicznych mieszkańców. Wyposażenie pensjonatu to tradycja, połączona z nowoczesnością i funkcjonalnością. Każdy pokój posiada szybki Internet i TV, a także możliwość zakwaterowania do 6 osób.

Wieś Starkowo położona jest zaledwie 10km od morza i rozległych zachodnich plaż Ustki oraz wschodnich plaż Darłowa. W pobliżu biegnie szlak rowerowy nasypem zwiniętych torów na trasie Ustka - Sławno. Szlak jest na tyle ciekawy, ze zaspokoi zarówno wytrawnych kolarzy górskich, jak i cale rodziny z dziećmi. Obecnie Starkowo zamieszkuje około 200 mieszkańcowi, natomiast nasz pensjonat położony jest na skraju wsi wśród harmonijnego i romantycznego krajobrazu wiejskiego. Daje to naszym gościom możliwość odpoczynku w ciszy i spokoju, a także w miarę potrzeby spotkań towarzyskich z muzyka, grillem i wspólnym biesiadowaniem wieczorami.

W naszym pensjonacie punktem centralnym jest kuchnia, gdzie starym zwyczajem spotykają się wszyscy domownicy na wspólne posiłki. Kuchnia jest w pełni wyposażona by zaspokoić Państwa potrzeby, dodatkowo zapewniamy tez lokalne wyroby którymi chcielibysmy Państwa ugościć. Nasze śniadania są serwowane w oparciu o regionalne produkty z naszego ogrodu jak i ekologicznych gospodarstw sąsiadów.

W wolnym czasie mogą Państwo udać się do muzeum w Swołowie, zakosztować śledzi z naszej gospody, urządzić wspólnego grilla, obejrzeć ulubiony seans filmowy pod gołym niebem, przeprowadzić własne warsztaty lub uczestniczyć w licznych warsztatach z naszej strony. W niewielkiej odległości jest tez przepiękna dziewicza plaża, można odbyć rajdy rowerowe do pobliskiej Ustki, Darłowa czy Swołowa, a tereny sprzyjają również wycieczkom samochodowym, również terenowym.

Zapewniamy, ze tygodniowy pobyt będzie niesamowitym przeżyciem, który pozwoli Państwu naładować baterie na resztę roku. Na Państwa prośbę możemy przygotować specjalne atrakcje za niewielka oplatą, takie jak wspólne muzykowanie, warsztaty garncarskie, wypiekania chleba, wędzenia ryby. Dysponujemy również wieloma kontaktami tanich firm przewozowych więc wieczorny wypad do Ustki również nie jest problemem.